امروز

دلتنگ بودم، از صبح که بیدار شده بودم دلتنگ بودم. انگار که قرار گذاشته باشم میم را ببینم اما بیدار شده باشم و دیده باشم که نیست. که تا نبود نبودنش 48 روز فاصله دارم. دوش گرفتم. صبحانه خوردیم. جانان را بوسیدم. گفت چقدر خوب است که صبح‌ها با دیدن من روز را شروع می‌کند. پرسید از چیزی ناراحت هستم؟ ناراحت بودم؟ نه دلتنگ بودم فقط. و این دلتنگی گاهی من را از درون میدرد و کاری از دستم بر نمی‌آید. تقویم جیبی‌ام گفته بود امروز تولد آن یکی میم است اما آنقدر دلتنگ میم بودم که حوصله تبریک گفتن هم نداشتم و نگفته‌ام. قصد هم ندارم که بگویم. آدم زنده کردن روابط مرده نیستم. نبوده‌ام هیچ‌وقت و فکر میکنم تقویم را بگذارم روی بیستم. الف یک دو نقطه دی فرستاده. زنگ زدم. خوشحال است و من برایش خوشحال‌تر. مامان زنگ زد کلی خبر داد. بابت هماهنگی‌های پنج‌شنبه پرسید. از جعبه‌ها تا چه کنم‌های عادی. آخرش بغض کرد که از وقتی رفته‌ام نمی‌داند چه کند. که مدام سردرگم است. که ایکاش بودم. نزدیک‌تر بودم. یادم به میم افتاد. که ایکاش بود. نزدیک‌تر بود. به مامان گفتم که فردا شب بیایند خانه ما تا پنج‌شنبه از آنجا همه با هم برویم. گفت که از خدایش است اما هماهنگ کردن بقیه از عهده‌اش برنمی‌آید و می‌شود من بقیه را قانع کنم؟ اطمینان دادم که فردا می‌رویم پیش‌شان و صحبت می‌کنیم. خانم س تلفنی مدل ماشینی که آگهی‌اش را صبح دیده می‌پرسد. خانم ن بلند بلند با آقای آبدارچی بحث می‌کند که چرا چای او را آخر از همه می‌برد و این کار چایی‌اش را سرد می‌کند و او چای را داغ دوست دارد. آقای رئیس دقت‌م را برای بچه‌ها مثال می‌زند. دقت دارم؟ نمی‌دانم فقط می‌دانم هشتاد و سه روز است که میم رفته است. که بهار تک‌تک لحظات قدم زدن با او را به خاطرم می‌آورد. درست می‌دانم در کدام قرارمان، کجا رفتیم، چه خوردیم و حتی لباس‌هایمان به تفصیل رنگ و مدل چطور بوده است. پ می‌گوید حافظه‌ام در حد بنز است! من نمی‌دانم دقیقا کجای بنز از آلیاژهای حافظه‌دار استفاده شده است اما به پ گفتم حافظه شفاف خیلی هم خوب نیست. که تلخ هم هست. مدام تمام جزئیات زنده می‌مانند. غصه می‌خوری چون دیدار آخر، بغل کردن‌های آخر و حتی طرز نگاه آخر در ذهن‌ت حک می‌شود. پ جواب داد که خب این یک قسمت کوچک زندگی است و الزاما زندگی همه‌اش خداحافظی نیست. سلام هم دارد. که می‌شود شیرینی سلام‌ها را حفظ کرد. ادامه ندادم. فکر می‌کنم از اول‌ش هم نباید شروع می‌کردم! جانان اس‌ام‌اس زده: "آشوبم آرامشم تویی". جواب دادم: "جرم بیگانه نباشد که تو خود صورت خویش، گر در آیینه ببینی برود دل ز برت". خوشحال شده بود و زنگ زد که بگوید تصور ناراحت بودنم، مشوشش می‌کند. بهش اطمینان دادم که حالم خوب است و قرار عصرانه‌مان سر جایش است. بعد فکر کردم آدم خوشبختی هستم که جانان را دارم. که نفس‌هایش محیط زندگی‌ام را نرم کرده است. که آرام جان است حقیقتا. بعدتر ز پیام داد. نوشته بود دارند سه‌تایی می‌شوند. روزم را ساخت. هنوز هم از تصور چهره شیرین و ظاهر الانش قند توی دلم آب می‌شود. برایش کلی آرزوی خوب دارم. عمیقا از خدا خواستم برایش سلامتی و عشق بنویسد و پنجره را باز کردم تا موج خوشحالی‌ام برود بنشیند روی گونه‌اش.

/ 4 نظر / 4 بازدید
فلرتیشیا

اگه من میم رو نمی شناختم کلا با خوندن این ها فکرم به یه جاهایی که نباید بره می رفت![نیشخند] الان حافظه م در حد گلابیه اما در مورد خاطره ها و روزهای گذشته اینجوری نیستم و خیلی عذاب می کشم.

مونیکا - لنگرگاه آرامش

بگذار به عنوان اولین میم همین اول کاری تا پست رو کامل نخوندم بگم که فدای دلتنگیت که باید گذاشتت کنار دلتنگی خودم گوشه ی طاقچه ... [گل]

مونیکا - لنگرگاه آرامش

"ما" به زودی ولیعصر را از امامزاده صالح بعد از زیارت تا هرجا که قدم هایمان یاری کنند طی خواهیم کرد و این شیرین ترین قصه ی نانوشته ی این روزهای من است ... شدید تر از همیشه "به امید دیدار"

sara

افرا دجوونم اشک مو در اوردی می دونم که دلت واسه مونیکا تنگ شده ایشالله به زودی می بینیش آفرین به این احساسات قشنگ م واقعا دختر دوست داشتنی ه بهت حق میدم این قدر دل تنگش باشی اما تو رو خدا اشک ما رو در نیار دختر مهربون