صبح گرم طولانی!

اینکه یک نفر تمیز و خوشبو باشد خیلی خوب است. اینکه عطر آدم‌ها در فضا باشد هم خیلی خوب است مخصوصا در این روزهای سفت و سخت گرم. اما اینکه در اتوبوس یک‌هو و ناگهانی یک اسپری از کیفمان در بیاوریم و فیسسسس  از روی لباس به خودمان بزنیم که بی‌اغراق هفتاد درصدش در هوا و بینی بغل‌دستی‌مان نفوذ کند اصلا خوب نیست. یک‌جور نشانه عدم فرهنگ استفاده از وسائل نقلیه و محیط‌های عمومی‌ست و هم‌رده سیگار کشیدن در این اماکن! عطر و دود فرقی نمی‌کند وقتی که غلیظ و آزاردهنده باشند هردو. خیلی دلم می‌خواست این‌ها را به خانم بغل دستی‌ام که ساعت شش و چهل دقیقه در اتوبوس مقصد مطهری روی صندلی کناری‌ام نشسته بود می‌گفتم. که به جای این هفت قلمی که صبح به این زودی به اجرا گذاشته‌اید و انگار که یک ساعت وقت برای موهایتان صرف کرده‌اید ده دقیقه از یک سطل آب و یک قالب صابون استفاده کنید که هم از لحاظ هزینه مادی و هم هزینه زمانی بسیار به‌صرفه‌تر از یک قلم از اقلام آرایشی شماست. که کنار هر لغت آرایشی یک بهداشتی هم داریم. که به خداوندی خدا فقط این یک وجب صورت قابل رویت، نیست که مهم است. و مردم مجبور نیستند صبح‌های گرم شما و اسپری فش فشی‌تان را تحمل کنند. گفتن ندارد که نگفتم. خانم جان می‌دانم اینجا را نمی‌خوانی ولی اگر معجزه‌ای رخ داد و خواندی رعایت کن لطفا.

/ 5 نظر / 23 بازدید
حمیدرضا

سلام .حالا یکی دیگه خوند این مطلب رو.با اجازه.در یک صورت حرف شما درست هست.من اگه روزه باشم این کار اگه بشه من ناراحت میشم شایدم از کنارش بلند شم برم یک صندلی دیگه بشینم.که خودشم متوجه بشه که من ناراحت شدم.تا اینجا درست. حالا اگه روزه نباشم.بوی عطر به مشامم برسه دوست دارم.در ضمن بهت از این هم هست که ادم بوی عرق بده یا ببخشید اینو میگم دهنش بوی (چیزه مرده)بده من که دوست ن د ا ر م.خدا نکنه بعضی از خانوما و اقایون اصلا به خودشون نمیرسن به منم سر بزنید نظر هم بدین بی زحمت

شاپری

سلام افرا جون ! خوبی عزیزم ؟ از مونیکا خبری نشد ؟ [ناراحت] دلم خیلی واسش تنگ شده ... پیغام منو رسوندی بهش خانومی ؟

ابر

سلام اینکه حمام نری و هی هم به خودت اسپری بزنی دیگه نور اعلی نور !

کاج...

سلام. آخ آخ از این اسپری روی لباس. مخصوصا اگه پارچه لباس هم پلاستیکی باشه - با بوی عرق بدن هم مخلوط شده باشه بعد اسپری روش بخوره فیل رو از پا درمیاره چه برسه به آدمیزاد.